wibratory erotyczne
Akcesoria Erotyczne

Co warto wiedzieć o wibratorach erotycznych?

Wibratory erotyczne to popularny seks-gadżet, przez długi okres zabawki erotyczne zostały sprowadzane do tematu tabu. Dzięki naukom pochodzącym od dyscyplin psychologicznych, konkretniej dzięki seksuologii tematyka masturbacji staje się coraz bardziej powszechna.

Co warto wiedzieć o wibratorach?

Wibratory erotyczne to urządzenia służące ludzkości od lat, pogłoski donoszą, że pierwsze egzemplarze zostały wynalezione już w starożytnym Egipcie, co wskazuje tylko na to, że masturbacja jest nieodłącznym elementem egzystencji ludzkiej od lat. Pierwszy oficjalnie odnotowany wibrator został stworzony około 1880roku za sprawą Dr. Josepha Mortimera Granville. Wynalazek w 1902 roku opatentowała amerykańska firma Hamilton Beach. Z biegiem lat produkt zaczął zyskiwać na coraz większej popularności.

Wibrator jako urozmaicenie codziennych przyjemności dla par.

wibratory erotyczne

Przez długie lata wibratory erotyczne kojarzone były z przeznaczeniem dla samotnych kobiet, jednakże warto podkreślić, że wibratory erotyczne bardzo dobrze wpływają na znudzone klasycznymi stosunkami pary. Eksperymentujące pary przeważnie cieszą się większą satysfakcją oraz większą zażyłością dzięki wspólnemu przeżywaniu nowych doświadczeń.

Dla kobiet wibratory erotyczne mogą również pełnić funkcję ułatwiającą dokładniejsze poznanie swojego ciała oraz jego reakcji na dotyk uwrażliwionych miejsc. Każdy wibrator jest inny, dlatego w trakcie wyboru należy zastanowić się, czego właściwie oczekujemy. Możemy znaleźć wibratory przeznaczone do zwykłej penetracji oraz ze specjalnie wystającym elementem przeznaczonym do masowania łechtaczki. Jeżeli to nasza pierwsza styczność z zabawkami erotycznymi należy wybrać taki o nie dużej średnicy oscylującej około 3-4 cm.

Zobacz także