bdsm bezpieczesntwo
BDSM

Bezpieczeństwo BDSM: 6 wskazówek, które zapewnią Ci bezpieczeństwo

Każdy wie, że zabawa z BDSM jest niebezpieczna, prawda? Nie ma możliwości, aby bawić się tym bezpiecznie, prawda? Nieprawda. To, że coś jest niebezpieczne, nie oznacza, że nie powinieneś się tym bawić. A może powinniśmy przyjąć odwrotne podejście i zadać pytanie: „Jak sprawić, by nasze sesje BDSM były bezpieczne?”. Jak w przypadku wszystkich rzeczy w życiu, bezpieczeństwo sprowadza się do dwóch zasadniczych składników – świadomości i zdrowego rozsądku. Poniżej wymieniono sześć pomocnych wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo podczas angażowania się w aktywności BDSM.

Znaj swoje granice

Zasadą numer jeden dla bezpiecznych aktywności kinky jest znajomość swoich granic. Kiedy angażujesz się w kinky aktywność, musisz być w pieprzonej wiedzy. Musisz wiedzieć co robisz, co robisz swojemu poddanemu i jakie są wszystkie inne narzędzia kinky, aby doświadczenie było bezpieczne, zdrowe i zgodne. Nie chodzi o to, żeby stać się ekspertem w każdym drobnym szczególe każdej pojedynczej czynności kinky. To jest niemożliwe. Chodzi o to, żeby wiedzieć co się robi i co się robi swojemu partnerowi, żeby zapewnić sobie i sobie nawzajem bezpieczeństwo. Jeśli jesteś nowy w BDSM, możesz być nieświadomy tego, co niektóre z narzędzi kinky mogą zrobić. Na przykład kajdanki mogą wyglądać jak proste narzędzie do krępowania kogoś, ale mogą też wyglądać jak zwykły naszyjnik. To samo dotyczy opasek na oczy, knebli, łopatek, kijków, wiązań i innych przedmiotów. Musisz zrozumieć kontekst, w jakim są one używane, abyś mógł być bezpieczny. 

Porozmawiaj o tym przed

Ponownie, dotyczy to początkujących w BDSM. Sesje BDSM są często bardzo intensywne i nie możesz oczekiwać, że będziesz wiedział co robisz, jeśli nigdy wcześniej nie angażowałeś się w BDSM. Dlatego jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić przed zaangażowaniem się w kinky activities jest rozmowa ze swoim partnerem. Porozmawiaj z nimi o tym, czego chcą doświadczyć, co chcą, abyś im zrobił i wszystko inne, co myślisz, że pomoże ci w tym. Jest to szczególnie ważne, jeśli grasz z nowym partnerem. Jak możesz wiedzieć, co robisz, jeśli nie wiesz, czego chce twój partner? Jeśli grałeś wcześniej, możesz mieć lepsze pojęcie o tym, co twój partner docenia. Rozmowa przed zabawą pozwoli Ci również dowiedzieć się, czy są jakieś rzeczy kink, z którymi Twój partner może być niekomfortowy. Będzie to świetny sposób, aby zachować bezpieczeństwo. 

Zawsze wzajemnie dbajcie o swoje bezpieczeństwo

Bez względu na to, co robisz w świecie BDSM, musisz zachować wzajemne bezpieczeństwo. Dotyczy to każdego rodzaju zabawy kinky. Bezpieczna, zdrowa i zgodna zabawa kinky sprowadza się do zgody. Nie ma szarych stref w zgodzie. Jeśli twój partner mówi „tak”, to masz zgodę na robienie czegokolwiek, co robisz. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o zabawy BDSM. BDSM obejmuje wiele dynamik władzy, a jednym z głównych jest to, że sub musi zawsze ufać Dom. Sub musi być gotów zrobić wszystko, co ich Dom każe im zrobić, nawet jeśli nie chcą. Takie sytuacje mogą być trudne, zwłaszcza gdy jesteś nowy na scenie lub w danym typie zabawy. 

Nigdy nie rób niczego bez zgody 

Najważniejsza wskazówka BDSM z nich wszystkich. Ten jeden jest kamieniem węgielnym do utrzymania twojego kinky gry bezpieczne. Twój partner musi wyrazić zgodę na wszystko. Obejmuje to jak grasz, jak grasz z nimi, jak angażujesz się w bezpieczne słowa i co robisz z wszelkimi rekwizytami, których używasz. To jest jedyny sposób na bezpieczną zabawę. Zgoda jest jedynym sposobem, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i sobie nawzajem. 

BDSM – o tym pamiętaj

BDSM może być super intensywne i ekscytujące, ale ważne jest, aby zachować siebie i swojego partnera bezpieczne. Stosując się do tych wskazówek, możesz pozostać bezpieczny podczas zabawy w BDSM.