jaki wibrator wybrac
Gadżety

Jak wybrać odpowiedni wibrator dla siebie: Przewodnik dla początkujących

Wibratory są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, i są przeznaczone dla osób o różnym poziomie doświadczenia. Bez względu na poziom doświadczenia, wibrator może być fantastycznym sposobem, aby poczuć się komfortowo z przyjemnością – i odkryć swoje ciało – od wewnątrz. Od osób, które po raz pierwszy używają wibratora, do tych, które już wcześniej miały kontakt intymny, istnieje wiele różnych typów wibratorów na rynku. Więc który typ jest odpowiedni dla Ciebie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jakie rodzaje wibratorów są tam, w tym różne punkty cenowe, i jak wybrać odpowiedni dla Ciebie!

Co to jest wibrator? 

Wibratory to urządzenia, które służą do stymulacji seksualnej. Mogą być używane przez mężczyzn, kobiety, a nawet pary. Mogą być używane do masturbacji solo lub jako część życia seksualnego pary. Są one w wielu różnych kształtach i rozmiarach i są używane do stymulowania ciała na różne sposoby. Większość wibratorów działa poprzez umieszczenie ich bezpośrednio na łechtaczce lub innym erogennym miejscu na ciele, a następnie dostosowanie do odpowiedniej prędkości i siły wibracji. Niektóre wibratory mają również różne poziomy intensywności, które pozwalają użytkownikom dostosować swoje doświadczenie do osobistych preferencji. 

Rodzaje wibratorów 

Istnieją różne rodzaje wibratorów oparte na rodzaju doświadczenia, którego szukasz. Wibrator łechtaczkowy ma zwykle kształt palca i jest używany na łechtaczce. Często jest zakrzywiony i zapewnia bardzo precyzyjne wibracje, które są bardziej intensywne na łechtaczce niż standardowe wibracje. Wibrator punktu G ma kształt fallusa i jest używany na punkcie G (a.k.a. żeńska prostata). Kształt wibratora punktu G sprawia, że jest on bardziej skłonny do stymulowania zakończeń nerwowych w najbliższej okolicy, co skutkuje bardziej intensywnymi doznaniami. Wibrator wewnętrzny jest używany na szyjce macicy, macicy lub innych wewnętrznych częściach ciała. 

Kiedy powinnaś używać wibratora?

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem wibratora, najlepiej zacząć powoli i wypracować sobie drogę do używania go samodzielnie. Zawsze jednak możesz wyrobić sobie nawyk używania go do zabaw solo lub jako narzędzia do gry wstępnej, aby rozgrzać się do seksu z partnerem. Jeśli szukasz trochę dodatkowej stymulacji łechtaczki, lub nawet niektóre G-spot działania, a następnie przy użyciu wibratora może być doskonałym sposobem, aby uzyskać to, co chcesz. 

Jak wybrać odpowiedni wibrator dla siebie?

Oto kilka czynników, które możesz chcieć rozważyć przy wyborze odpowiedniego wibratora dla siebie. 

Twój budżet: W zależności od poziomu doświadczenia i długości użytkowania, wibratory mogą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Ważne jest, aby pamiętać o tych kosztach przy wyborze wibratora, abyś mogła podjąć świadomą decyzję. Twoje potrzeby: Każdy rodzaj wibratora ma wiele zastosowań, jednak generalnie mieszczą się one w trzech głównych kategoriach. Wibratory łechtaczkowe są przeznaczone do stymulacji łechtaczki. Wibratory punktu G są przeznaczone do stymulacji punktu G. Wibratory wewnętrzne są przeznaczone do stymulacji obszarów wewnętrznych. Twoja anatomia: Anatomia twojego ciała i to, na czym chcesz się skupić podczas używania wibratora, pomoże ci wybrać odpowiedni dla ciebie. Jeśli szukasz zabawki łechtaczkowej, wybierz taką, która ma końcówkę typu pinpoint lub jest zakrzywiona, aby lepiej celować w łechtaczkę. Jeśli chcesz wibratora punktu G, szukaj takiego, który delikatnie ślizga się i ma cienką końcówkę. Wibratory wewnętrzne zazwyczaj mają elastyczne trzony, więc mogą być używane dopochwowo lub analnie. 

Zobacz także